Главная » Публикации »
Сегодня 23 января 2018 года
  Новости
  Пресс-релизы
  MBA программы
  Бизнес-школы
  Профессиональные программы и сертификации
  Публикации
  Книги
  О проекте
  Фотоальбом

На сайте
 

Подписка
Поиск
 

Мы читаем
Настольный справочник педиатра
416 стр. Работа врача, а тем более детского, чрезвычайно ответственная и требует принятия единственно в...

Информационные технологии в экономике. Конспект лекций.
Книга издана в 2000 г., 64 стр. В конспекте лекций по курсу «Информационные технологии в экономике» рассм...

 

 
Публикации

Лідери та їх команди

Подписка на новости
15 августа 2005 
Публикация компании:  Києво-Могилянська Бізнес Школа [kmbs]
Авторы: kmbs (Журнал "Києво-Могилянська Бізнес Студія" №11’ 2005)

Проф. Даніца Пург, одна з найбільш харизматичних бізнес-лідерів Європи, завітала до kmbs та провела майстер-клас "Лідери та їх команди". Даніца Пург - президент Центрально-Східної Асоціації Розвитку Менеджменту [СЕЕМAN] , а також директор-засновник ІЕDС-Вled School оf Мanagment [Словенія], однієї з найкращих бізнес-шкіл Європи за визнанням Financial Тітеs, Тhe Independent, ВВС і CNN. В 2 001 році президент Республіки Словенія нагородив Даніцу "Почесним Орденом Свободи" за внесок у розвиток менеджменту в Словенії, Центральній та Східній Європі. А в 2002 році вона стала директором Європейського Центру Лідерства.

danica.purg@iedc.si

Кожній компанії для успішного життя необхідна власна команда, компанія - це і є команда. Хоча нерідко можна почути від керівника: "Якби я не залежав від інших, я, мабуть, долетів би до Місяця і повернувся назад". Але, насправді, якщо ти один, то ти нічого не можеш зробити саме тому, що ти один.

Отже, кожному лідеру потрібна команда. Проте, при створенні власної команди лідери часто припускаються величезної помилки: вони шукають людей, подібних до себе. Але для досягнення успіху в команді потрібні різні люди з різними поглядами на життя та бізнес. Єдине, що має бути спільним у них, - це однакові цінності, які і повинні об’єднати людей.

Звичайно, виникає проблема і з лідерами-менеджерами. Важливим для менеджера є не лише досвід, але й теоретичні знання. А знання набуваються в процесі навчання. Ось чому менеджерів необхідно вчити.

І саме тому, коли у мене виникло бажання зробити щось для своєї країни, я вирішила організувати школу управління, для того щоби виховувати професійних менеджерів. На той час це було справжнім викликом для Словенії.

Будь-який успіх - чи окремого проекту, чи бізнесу в цілому - залежить від особистих якостей менеджера.

Дійсно успішний менеджер повинен:

Досконало керувати своїм часом.

Розподіляти свій час - це ціла наука. Правильний розподіл може принести вдвічі більше користі. Для цього використовується дуже багато сучасної техніки, але, якщо не дати людині сфокусуватися на певному завданні та доробити його, можна ніколи не отримати результату.

Випромінювати енергію. Керівник не може бути втомленим чи засмученим. Для того, щоби його команда почувала себе комфортно та добре працювала, лідер повинен постійно ділитися з нею позитивною енергією, одночасно отримуючи віддачу від самої команди.

Надихати інших і отримувати натхнення від їх успіхів. Бажання працювати не виникає на порожньому місці. Необхідна ідея, іскра, запал, які дадуть сили подолати проблеми та перешкоди на шляху до виконання завдання, поставленого лідером.

Мати власну харизму. Харизматичні люди здатні вести за собою народи. Менеджеру не потрібна за спиною багатотисячна команда, але ті люди, які дійсно стоять за ним, повинні відчувати його вибраність та особливість.

Мати інтуїцію, що базується на досвіді. Відчуття інтуїції, яке приходить тільки з досвідом, - одне з найцінніших надбань менеджера. Він повинен вміти користуватися ним.

Мати внутрішнє відчуття того, що правильно, а що - ні. У кожної людини є власне відчуття та бачення того, що правильно, а що ні. Для досягнення командних результатів важливою є підтримка однодумців. І коли Ви спілкуєтеся з клієнтом, у якого є інше розуміння етики, то виникає питання: чи варто переходити на цінності клієнта, чи краще відмовитися від нього.

Мати досконале знання галузі чи середовища роботи. Для відчуття правильного руху компанії взагалі чи команди зокрема, менеджеру необхідно перевіряти як власні, так і командні рішення. А для цього необхідним є досконале знання ринку та суспільства.

Прагнути бути найкращим. Людина, яка робить справу свого життя, вкладає в неї всю себе.

Піклуватися про людей. Команда - це, насамперед, люди. А вони потребують уваги та розуміння, підтримки та довіри. Тому, для того щоби не втратити команду, любіть її.

Вміти розслаблятися - одна з найнеобхідніших якостей. Менеджер завжди зайнятий і йому постійно не вистачає двох годин на добу. Щоби команді вистачало часу на все, керівник має знайти півгодини на те, щоб абстрагуватися від проблем, розслабитися і налаштуватися на їх подолання. Комусь потрібна медитація, комусь -прогулянка в саду, але для того, щоб ефективно управляти, треба знати, що робити. Важливою умовою цього є вміння зупинитися і подумати.

Постійно вчитися. Будь-яка інформація має тенденцію застарівати, так само і знання. Щогодини, щодня, щотижня в світі відбувається, відкривається, досліджується щось нове. І менеджер повинен постійно вчитися, аби шукати можливості і володіти ситуацією.

Бути інноваційним, не боятися змін та дивитися у майбутнє. Цей пункт випливає з попереднього. Зміни відбуваються постійно, і тому ми теж повинні змінюватися. То чому не бути першими, інноваційнішими та прогресивнішими?

Є ще декілька важливих моментів у створенні команди. Це, перш за все, ефект від роботи. Керівник повинен знати, як бачить кожен з членів його команди результат своєї роботи, і використовувати це. Людина, яка не бачить ефекту від своєї роботи [конкретного результату, закінченого проекту, додаткової мотивації або просто позитивних емоцій від роботи], іде й шукає інше місце, де цей ефект є очевидним.

Другий момент - нове покоління. В команді необхідна свіжа молода кров. Різні покоління по-різному дивляться на світ, на проблеми та шляхи їх вирішення. І залучивши молодих цікавих людей, можна отримати хороший поштовх для креативнихта незвичних рішень.

Якщо ж висловити головне правило створення команди одним словом, то це - натхнення. Філософія побудови креативної, результативної та дружньої команди професіоналів базується саме на натхненні.

Статтю підготувала Діана ПАЛІЙЧУК

за матеріалами майстер-класу Даніци ПУРГ

"Лідери та їх команди", 20 травня 2005 р., kmbs


Другие публикации по тематике: Управление персоналом
2006-10-16 Задача №1 - переподготовка менеджеров
2006-02-28 Аттракт-функция компании
2005-08-15 Помаранчева революція: управлінські висновки

Все публикации по этой тематике:Комментарии читателей:

К материалу комментариев нет

* Обязательные поля

Имя *:
 
Електронная почта :
 
Новый комментарий *:
 
Репортаж
Подводим итоги!

11-12 июня 2008 года в Киеве состоялась ІІІ Международная практическая конференция "Внутренние учебные центры и корпоративные университеты", организаторами которой выступили деловой журнал "ОБУЧЕНИЕ ПЕРСОНАЛА" и проект Training.com.ua, а генеральным партнером – компания Deloitte.

Подробнее 
Гость сайта
Лучшие бизнес-школы мира встретятся с украинскими MBA-кандидатами в Киеве

Кристоф Кута, основатель и директор компании Advent Group – организатора выставки Access MBA Tour

19 апреля в Киеве состоится выставка Access MBA Tour, во время которой представители международных бизнес-школ встретятся с квалифицированными украинскими MBA-кандидатами. Выставка позволит кандидатам оценить сегодняшнюю актуальность степени MBA, сравнить предложения разных бизнес-школ и получить ответы на все интересующие вопросы. Все подробности – в интервью с гостем нашего сайта Кристофом Кута (Advent Group).

Подробнее 
Партнеры
Контакты
Copyright © 2004-2008, Центр Развития Карьеры "Формула Успеха"
тел. (044) 501-28-69(68) (многоканальный), e-mail: editor@educate.com.ua
Условия использования информации, размещённой на educate.COM.UA
Выставка по кадровому менеджменту "Персонал EXPO" г. Киев

Публикации » Публикации »