Стартувала "Школа мерів"

2015.07.01
Источник: kmbs
Стартувала "Школа мерів"

В Києво-Могилянській Бізнес Школі стартувала "Школа мерів" - середньострокова програма для діючих та майбутніх міських голів і їх команд.

Учасниками програми стали майже 50 майбутніх представників міської влади, що представляють 13 команд з 12 міст, а саме: Суми, Полтаву, Боярку, Енергодар, Чернівці, Черкаси, Миколаїв, Бородянку, Кривий Ріг, Чернігів, Білу Церкву та Житомир (2 команди). Саме вони були відібрані на конкурсній основі з 29 команд, які подали заявки на участь у програмі.

Темою першого модулю програми була "Місто як система та роль міського голови", яку учасники досліджували з викладачами kmbs та запрошеними експертами.

Олександр Саврук, декан kmbs: "Найважливіше питання для людини, яка приймає стратегічні рішення, - для чого? Це - не про мету, а про смисл. Мету можна оцифрувати, смисл - ні. Система утворюється тільки там, де є спільні смисли."

Марина Стародубська, викладач та керівник напрямку PR в kmbs:

- Спочатку робіть, а потім говоріть. Нема нічого гіршого, ніж вихвалятись планами, а згодом пояснювати, чому вони змінились. Справ у вашій роботі має бути більше, ніж слів - тоді не буде проблеми "про що розповідати".

- Думайте про правильне рішення для міста, а не про правильний PR. Корисну справу просувати дуже легко - важко підігнати реальність під дешевий PR-хід.

Володимир Моренець, професор Києво-Могилянської академії: Мера запам’ятають не по тому, що справно працював водогін чи каналізація. Запам’ятають того, хто знайде - як побільшати "людський простір" в місті.

Віктор Зотов, архітектор, урбаніст:

- Найкращі тези для архітектора - "комфорт без прикрас" та "не зроби зайвого".

- Вичурні стилі завжди трапляються в періоди занепаду гуманізму.

- Одна з головних цінностей міста - публічні простори, де люди можуть збиратись та комунікувати. Пустота = свобода.

- Містам сьогодні треба менше естетики - більше етики та людяності!

Віктор Котусенко, викладач kmbs: Успіх сучасного міста напряму корелює зі спроможністю привабити і втримати креативний клас

Михайло Винницький, викладач kmbs, - про тренди, де ми є і що далі:

- повернення до "хорошого 2008" вже не буде;

- криза на внутрішньому ринку - затяжна;

- ринок Росії закритий - і надовго; ринок ЄС раптом відкритий... але ще маємо навчитись на ньому працювати;

- ми ще довго будемо проходити цей фазовий бар’єр. Але наприкінці все буде добре.

Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр, випускник kmbs: Саме зараз місцева влада, мери стають суб’єктом, а не об’єктом управління, починають реально впливати на процес, приймати рішення і брати на себе відповідальність.

На наступних модулях "Школи мерів" учасники також будуть вивчати та обговорювати питання стратегічного управління містом, концепції smart city, стратегії нового покоління, командної взаємодії, good governance, розбиратись зі стратегічним та системним мисленням, бюджетуванням, нормативною базою, проведенням виборчих кампаній на місцевому рівні та ін.

Навчання триватиме майже три місяці і завершиться в кінці серпня. На останньому модулі всі команди представлятимуть та захищатимуть стратегії розвитку своїх міст, а найкращі з команд поїдуть на стажування в один з муніципалітетів міст країн Вишеградської четвірки.

Створення першої в Україні "Школи мерів" було ініційовано Русланом Роховим, координатором проектної групи "Відповідальність влади" Громадянської Платформи "Нова Країна" й головою Агенції з питань стратегічних комунікацій та розвитку "Спільні зусилля" спільно з Києво-Могилянською бізнес-школою, за підтримки Інституту Політичної Освіти, ГО "Громадська рада Смарт-сіті" та Національного демократичного інституту (США).


<<< Перейти на главную

Распечатать новость
«Стартувала "Школа мерів"»

Copyright © 2004, Центр Развития Карьеры "Формула Успеха"